TEKSTİL MÜMESSİLİ İLE NASIL ÇALIŞILIR, AVANTAJLARI NELERDİR ?

Tekstil mümessili ile nasıl çalışılır konusuna girmeden önce tekstil nedir sorusuna cebap verelim. Giyinme, insanoğlunun yaratılışında bu yana var olan bir ihtiyaçtır. Tekstil de bu ihtiyacı karşılamak amacıyla ortaya çıkmıştır ve tekstil için insanlık tarihi ile yaşıttır diyebiliriz. Kelime anlamına baktığımızda tekstil, her türlü tekstil elyafından çeşitli yöntemler uygulanarak yüzey elde etme sanatı olarak tanımlanmaktadır.

tekstilmümessili

İnsanlık tarihiyle yaşıt olduğu için tekstil, geçmişten günümüze değişmeye ve gelişmeye devam etmektedir. Sektör olarak baktığımızda oldukça büyük ve müşterileri yaş, ırk, cinsiyet fark etmeksizin tüm insanlık olduğu için sektörde farklı iş dalları ortaya çıkmıştır. Bu iş dallarından biri ise Tekstil Mümessilliğidir.

Bu yazımızda sizler için tekstil mümessilliği ile ilgili belli başlı sorulara cevap vereceğiz.

tekstilmumessilifirmalar

Tekstil Mümessili İle Nasıl Çalışılır?

         Mümessil, Türkçe de temsilci anlamına gelmektedir. Yani Tekstil Mümessili için Tekstil Temsilcisi diyebiliriz. En basit tanımıyla Tekstil mümessilliği, müşteriler ile üreticiler arasında köprü görevi görmektedir.

Tekstil mümessili ile çalışmak için öncelikle bir profesyonel ile görüşüp, ürününüzden beklentilerinizi ve mümessilden neler beklediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Firmanızın vizyonuna uyan, hedeflerinize ulaşmasına yardımcı olacağına inandığınız mümessil ile anlaştıktan sonra ise gerekli yasal işlemler sonucu çalışmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :MMT İNFO MÜMESSİLLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İÇ VE DIŞ TİC.LTD ŞTİ.

tekstilmümessilligi

Tekstil Mümessili İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

       Tekstil mümessili ile çalışan bir firma, müşterileri ile arasındaki işlemlerin bir profesyonel tarafından takip edildiğini bilir. Bu sayede müşteri memnuniyeti ve her türlü konuda kalite kontrol altında tutulur, her türlü sorunu profesyonelce çözüme ulaştırabilir.

Ayrıca mümessil ile çalışan firmalar bir siparişin başından sonuna kadar her detayıyla yürütüldüğünün farkında olduğu akıllarında soru işareti kalmaz.

tekstilmümessillik

Tekstil Mümessili İle Çalışmanın Püf Noktaları Nelerdir?

        Tekstil mümessili çalışmanın en önemli noktası karşılıklı güven ortamının oluşmasıdır. Güven ortamı oluşmamış ise sürekli olarak gözünüz arkada kalacak ve aklınızda soru işaretleri oluşacaktır.

Bu durumu önlemek yapmanız gereken ise tekstil mümessilinin önceki işlerine göz atmak ve daha önce çalıştığı firmalar ile fikir alışverişinde bulunmaktır. Bu sayede gözünüz arkada kalmayacak ve kendi işinize odaklanabileceksiniz.

tekstilmumessilifirmalar

Tekstil Mümessilinde Aranılan Özellikler Nelerdir?

        Tekstil mümessilliği sektörde oldukça önemli bir yere sahip olduğu için bu kişilerin belli başlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerin bazılarını sıralayacak olursak;

Çalışılacak olan mümessil güvenilir, sektörde bilinen ve profesyonel biri olmalıdır. İhracat-İthalat yapılacaksa bu işlemlerin yapılacağı pazarlara hakim olmalıdır. Özellikle yurt dışı odaklı çalışan firmalar için mümessillerin sağlam ve güvenilir kaynakları olmalıdır. Yani yurt dışında da yaptığı işlerle bilinen biri olmalıdır.

Son olarak mümessil teknolojiyi yakından takip eden, yeniliklere açık ve kendini geliştirmeyi bilen biri olmalıdır. Tekstil mümessilinde aranılan özellikleri daha da arttırabiliriz fakat bu özellikler için temel özellikler diyebiliriz.

Bu yazımızda sizler için tekstil mümessillik ile ilgili merak edilen belli başlı sorulara cevap verdik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *