Uzmanından Tekstil Mümessilliği ile İlgili Önemli Bilgiler

Tekstil, her türlü tekstil elyafından çeşitli yöntemler uygulanarak yüzey elde etme sanatı olarak tanımlanabilir. Giyim, insanoğlunun yaratılışından bu yana en önemli ihtiyaçlarından biridir. Tekstil de bu ihtiyacı karşılamak üzere ortaya çıkmıştır yani insanlık tarihiyle yaşıttır diyebiliriz.

tekstilmumessilliginedir

Tekstil çok geniş uygulama alanı olan giyilebilen her şey, bazı dekorasyon ürünleri ve her çeşit aksesuarları da içine alan imalat sektörünün genel adıdır. Hal böyle olunca Tekstil sektöründe çeşitli iş dalları ortaya çıkmıştır. Bu iş dallarından biri olan Tekstil Mümessilliği hakkında merak edilen sorular vardır. Bu yazımızda sizler için merak edilen, Tekstil Mümessilliği nedir ve Tekstil Mümessilliği hizmeti nasıl alınır sorularını cevaplandıracağız.

Tekstil Mümessilliği Nedir?

Türkçe de mümessil, temsilci anlamına gelmektedir. Buradan yola çıktığımızda Tekstil Mümessilliği için Tekstil temsilcisi demek yanlış olmaz.

Tekstil mümessilliği yapan firmalar müşteriler ile üreticiler arasında bir nevi köprü görevi görerek, aradaki işlemlerin takip edilmesi görevini üstlenir. Müşteri memnuniyeti ve her türlü konuda kalitenin kontrol altında tutulması yani oluşabilecek her türlü probleme çözüm bulunabilmesi ön plandadır.

tekstil

Mümessil firmalarda müşteri temsilcileri vardır. Bu temsilcilerin görevi ise bir siparişi başından sonuna kadar her detayıyla yürütmektir. Ayrıca hem müşterisine hizmet vermekle hem de fabrikanın sorularına yanıt vermekle yükümlüdürler.

Ayrıca tekstil mümessiliği yapan firmalar malların kalite kontrolü ve müşterinin deposuna ulaşan malda herhangi bir problem bulunması durumunda taraflar arasında uzlaşmayı da sağlamaktadır.

Tekstil Mümessilliği Hizmeti Nasıl Alınır?

Tekstil mümessilliği hizmetinden faydalanmak isteyen üreticiler ciddi bir araştırma yapmak zorundadır. Üreticiler araştırma yaparken, çalışacakları mümessil firmasının önceki işlerine göz atabilir ve daha önce birlikte çalıştıkları üreticilerden, mümessil firması hakkında bilgi alabilirler.

tekstilmumessilligi

Burada üreticilerin asıl amacı güvenilir ve tek bir mümessil firmasıyla ürettikleri malların, alıcılara ulaştırılmasıdır. Çünkü mümessil firmaları mal bedelinden belli bir oranda komisyon almaktadır. Üretilen ürün ile alıcının arasına gereğinden fazla mümessil firması girerse, ürünün fiyatı artacak ve ürüne olan talebin azalmasına sebep olacaktır.

Bu yazımızda sizler için Tekstil Mümessilliği nedir ve hizmeti nasıl alınır sorularının cevaplarını verdik. Yeni yazılarda görüşmek üzere

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *